October 4, 2018

Tangoloji İstanbul

Merhaba

Sloganını, Rene Descartes’in meşhur metodolojisinden esinlenerek yaratan TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU Ekim 2010 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

İstanbul Tango Kursu olan Tangoloji ,Türkiye’de Arjantin Tango dalında organize edilen yarışmalarda, Dünya Şampiyonlukları ve Türkiye dereceleri elde etmiş bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Ekip genç, tecrübeli ve yenilikçi eğitmenlerden oluşmaktadır.

TANGOLOJİ, Tango Dansı’nın insanların sosyal kabiliyetlerini ve kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilediğini ve bu dansın doğal bir ihtiyaç olduğunu düşünmektedir. Buna uygun eğitim müfredatı geliştirmiştir. Amaçları kaliteli, tango kültürü ve felsefesini iyi kavramış öğrenciler yetiştirmektir. Bunun için İstanbul’un merkezinde ferah, aydınlık ve sıcacık bir İstanbul Tango Kursu inşaa etmiştir.

Tangoloji Dans Stüdyosu

En saf, en yalın, en içten ve sevgi dolu adımlarla başladık, tango denilen sonsuz dansa.Zevkimiz tutkuya, tutkumuz alışkanlığa, alışkanlığımız hevese, hevesimiz daha iyisini yapmaya dönüştü.O zaman anladık ki, tango ile bütünleşmişiz.Tangonun sevgisine, tutkusuna, müziğine, akşına, yüceliğine, felsefesinin derinliğine, bizi biz yapan özelliğine inandık ve büyük bir enerji yarattık. Tek bir arzumuz vardı; Hissettiklerimizi ve yaşadıklarımızı insanlarla sonuna kadar paylaşabilmek.

Dansımıza sevgi, sevgimize bilgi, bilgimize tecrübe, tecrübemize sizleri kattık.Her köşesine sevgimizi ve emeğimizi koyduğumuz dans okulumuz “TANGOLOJİ” yi sizlere sunuyoruz.

Amacımız dansı sevdirmek, dansçı sayısını ve tangonun farkındalığını artırmak, içten bir ortam yaratarak paylaşmak ve paylaştırmak.