October 1, 2018

Tangoloji Ankara

Merhaba

Sloganını, Rene Descartes’in meşhur metodolojisinden esinlenerek yaratan TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU Ekim 2010 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Kurucu ekip, yıllar önce tango kurslarında ve tangonun sosyal gecesi olan milonga gecelerinde tanışmış ve bu dostluğu bugünlere taşımıştır.

Bir Ankara Tango Kursu olan Tangoloji ,Türkiye’de Arjantin Tango dalında organize edilen yarışmalarda, Dünya Şampiyonlukları ve Türkiye dereceleri elde etmiş bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Ekip genç, tecrübeli ve yenilikçi eğitmenlerden oluşmaktadır. Hedefleri, Arjantin Tango’da Ankara’yı, önce Türkiye’nin daha sonra da Avrupa’nın başkenti yapmaktır.

TANGOLOJİ ANKARA, Tango Dansı’nın insanların sosyal kabiliyetlerini ve kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilediğini ve bu dansın doğal bir ihtiyaç olduğunu düşünmektedir. Buna uygun eğitim müfredatı geliştirmiştir. Amaçları kaliteli, tango kültürü ve felsefesini iyi kavramış öğrenciler yetiştirmektir. Bunun için Ankara’nın merkezinde iki salonlu, ferah, aydınlık ve sıcacık bir Ankara Tango Kursu inşaa etmiştir.

Tangoloji Dans Stüdyosu

En saf, en yalın, en içten ve sevgi dolu adımlarla başladık, tango denilen sonsuz dansa.Zevkimiz tutkuya, tutkumuz alışkanlığa, alışkanlığımız hevese, hevesimiz daha iyisini yapmaya dönüştü.O zaman anladık ki, tango ile bütünleşmişiz.Tangonun sevgisine, tutkusuna, müziğine, akşına, yüceliğine, felsefesinin derinliğine, bizi biz yapan özelliğine inandık ve büyük bir enerji yarattık. Tek bir arzumuz vardı; Hissettiklerimizi ve yaşadıklarımızı insanlarla sonuna kadar paylaşabilmek.

Dansımıza sevgi, sevgimize bilgi, bilgimize tecrübe, tecrübemize sizleri kattık.Her köşesine sevgimizi ve emeğimizi koyduğumuz dans okulumuz “TANGOLOJİ “ yi sizlere sunuyoruz.

Amacımız dansı sevdirmek, dansçı sayısını ve tangonun farkındalığını artırmak, içten bir ortam yaratarak paylaşmak ve paylaştırmak.

Salı Pratiği, Pratik 5

Her Perşembe Milonga 5

Pazar Pratiği, TangoLAB