Alper Ergökmen

1984 Ankara Doğumlu. T.E.D Ankara Koleji’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra, Bilkent Üniversitesi İktisat bölümünü 2006 yılında bitirdi.

Dans hayatıysa ortaokulda bünyesinde olduğu “Damsız Girilmez” adlı müzikalle başladı. Üniversite dönemine kadar dansa sadece hobi bazında devam ederken, 2004 yılında Nalân Civelek’le Arjantin Tango’ya başladı. Daha sonra Servet Moran & Figen Moran’la TangoTürk okulu bünyesinde tango eğitimine devam etti. 2007 yılının Ağustos ayına kadar asistanlık yapmaya devam etti ve vatani görevini yapmak üzere tango’ya bir süre ara verdi. 2008 Ocak ayında askerlik görevini bitirmesinin ardından, eğitmenleri Servet Moran & Figen Moran’ın kurucusu olduğu AkademiTango’da ders vermeye başladı. 2010 yılının Temmuz ayına kadar bu okulun bünyesinde tango dersi vermeye devam ettikten sonra, Eylül 2010 yılında partneri Merve Selen Sürek ve Tango sayesinde tanıştığı arkadaşları Aydın Arslan ve Burçin Aktaş, Mehmet Arıdoğan, Can ve Aslı Kahraman’la beraber TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU’NU kurdu.

Kendi Tango eğitimine her zaman önem veren Alper ERGÖKMEN, ders almaya başladığı günden beri gelişiminde çok büyük emeği olan eğitmenlerle çalışma fırsatı buldu. Özellikle Gustavo Naveira & Giselle Anne, Julio Balmaceda & Corina De La Rosa, Mariano “Chicho” Frumboli & Juana Sepulveda, Sebastian Arce & Mariana Montes, Esteban Moreno & Claudia Codega, Horacio Godoy, Oliver Kolker & Silvina Valz, Gaston Torelli & Moira Castellano, Ezequiel & Geraldin, Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia, Evren Sayın’la yaptığı çalışmalarla kendi dansına ve eğitmenliğine yön verdi.

Eğitmenlik yaşamına başladığı 2008’den beri Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Standart Danslar Arjantin Tango Eğitmenlik Lisansına sahip olan Alper ERGÖKMEN, tango üzerine yaptığı araştırmaları geliştirmek için 2010 yılının Ocak ayından Mart ayına kadar Buenos Aires’e giderek tango müziği ve tarihi üzerine eğitimler aldı. Kurucusu olduğu Tangoloji Dans Stüdyosu yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Dans Topluluğunda Merve Selen Sürek’le düzenli dersler vermeye devam eden Alper, eğitim vermek ve performans yapmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlere davet edilmektedir.