Aydın Arslan & Burçin Aktaş

Danslarında akıcılığı ve müziği ön planda tutan çift 2006 yılından partner olmuşlardır. 2010 yılında Buenos Airese giden çift, burada Arjantin ve Tango Kültürünü daha yakından görme ve öğrenme fırsatı buldular. Aynı zamanda dünyaca ünlü eğitmenlerden dersler alarak gelişimlerine sürdürmüşlerdir.

Çift 2010 yılının Ağustos ayına kadar Akademi Tango bünyesinde eğitmenliğe devam etmiştir. Eylül 2010 yılında, bu yolun en başından beri beraber oldukları arkadaşları; Alper Ergökmen, Selen Sürek, Mehmet Arıdoğan, Can Kahraman, Aslı Kahraman ile beraber TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU’NU kurdular.

Niğde, Mersin, İzmir, İstanbul, Eskişehir gibi Türkiyenin bazı yerlerinde eğitimler vermiş ve performanslarını sergilemiş olan çift, 2009 yılında Bursada düzenlenen Arjantin Tango Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3. sü olmuşlardır. Kurucusu oldukları Tangoloji Dans Stüdyosu’nda düzenli eğitim vermeye devam etmektedirler.

BURÇİN AKTAŞ

1983 Ankara doğumlu.Dans hayatına 21 yaşında Ali Kemal Özkan ile başlamıştır. 2 yıl sadece hobi olarak ilgilenmiş. Bir yıl kadar ara vermiş daha sonra şimdiki partneri Aydın Arslanla tanışıp eğitimine TangoTürk okulu bünyesinde Servet & Figen Moran’ la devam etmiştir.2008 -2009 yılları arasında partneriyle beraber asistanlık yapmıstır.

2009 yılında Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Standart Danslar Arjantin Tango Eğitmenlik Lisansı’nı almaya hak kazandıktan sonra Servet & Figen Moran’ ın kurucusu olduğu Akademi Tango da egitmenlik yapmaya başladı.

Bir çok değerli eğitmenden ders almıştır, özellikle Sebastian Arce & Mariana Montes, Sebastian Achaval & Roxana Suarez, Julıo Balmeceda & Corina De La Rosa, Fernando Sanchez & Ariadna Naveira, Federico Naveira & Ines Muzzopappa, Evren Sayın, Alper Ergökmen & Selen Sürek dansına yön veren eğitmenlerdir.

 

AYDIN ARSLAN

1977 yılında Ankara doğumdu. Gazi Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2003 yılından Arjantin Tango hayatına ilk adımını Barbaros Tansel’in sahibi olduğu TanDANS okulunda İrina Osipova eğitmenliğinde attı. Ali Kemal Özkan & İrina Osipova ile bir süre tango eğitimini TanDANS ‘da sürdürdü.

2004 yıılında Ankara Tango Türk temsilcileri olan Servet ve Figen Moran çiftinden ders almaya başladı. Daha sonra Servet ve Figen Moran çiftinin kurucusu olduğu Akademi Tango Stüdyosunda eğitimene devam etti. 2009 yılına kadar Akademi Tango Stüdyosun da asistanlık yapan Aydın Arslan bu yılın Temmuz ayında parteri Burçin Aktaş ile Türkiye Dans Sporları Federasyonundan Yardımcı Antrenörlük Lisansı alarak Arjantin Tango hayatına eğitmen olarak devam etmiştir. Bir çok önemli Arjantinli eğitmenden ders almıştır.